Ciekawostki podróżnicze

scothist.org – Blog historyczno-podróżniczy

Kuchnia meksykańska to jedna z moich ulubionych kuchni, oczywiście z racje tego, że jestem polką nie odmawiam sobie bigosu, pierogów ruskich, kaczki z jabłkami i oscypków z żurawiną warto raz na jakiś czas spróbować czegoś innego. Meksykańskiej kuchni nauczyłam się z internetowych filmików, uważam że jest to najlepszy sposób na naukę łatwych i przyjemnych dań meksykańskich. potrawa. Przedstawiam Wam kilka takich przepisów internetowych, wszystko jest pokazane krok po kroku.

A oto kilka dań, które zrobić można w bardzo łatwy sposób, i nie trzeba przy tym oglądać filmików instruktażowych :-)
Jest to tortilla z ziemniakami, Chili con carne, pamiętajcie, że to danie potrzebuje czosnku, ostrej i słodkiej papryczki oraz czerwonej fasoli. Następnym daniem jest tortilla z kurczaka i z sałatą pekińską oraz Quesadillas z serem. Jest to bardzo smaczna potrawa a wykonuje się ją następująco:
Potrzebne są tortille pszenne, salsa pomidorowa pikantna i deserowa oraz ser żółty i czerwona papryczka chili. W przepisie trzeba pamiętać o tym, że jajkiem wcześniej roztrzepanym trzeba nasmarować brzegi tortilli i złożyć ją na pół by do siebie przylegała.